Kiralik Salon

Genel Salon

Kiralik Salon

Askerleri böyle infaz ettiler

Askerleri böyle infaz ettiler
Taliban’ın Pakistan kolu, ordunun kendilerini hedef alan askeri operasyonlarının intikamını almak için geçen ay kaçırdığı 15 Pakistanlı askeri kurşuna dizdi.
Militan örgüt, askerlerin kurşuna dizildiği görüntüleri yayımlayarak Pakistan ordusuna meydan okudu.

ASKERLERİ BÖYLE İNFAZ ETTİLER

Taliban, 23 Aralık’ta Pakistan’ın en düzensiz ve şiddetin kol gezdiği aşiret bölgelerinde 15 askeri kaçırmıştı. Dün ortaya çıkan görüntülerde, kaçırılan askerlerin kurşuna dizildiği ortaya çıkarken, Taliban dağlık bölgelerdeki karargahlarına operasyonlar düzenleyen Pakistan ordusuna meydan okudu.

Görüntülerde konuşan bir Taliban militanı, “Hiber bölgesinde 12 silah arkadaşımız acımasızca şehit edildi… Dindar kadınlarımız da hedef alındı. Silah arkadaşlarımızın intikamını almak için, bu adamları öldüreceğiz. Pakistan hükümetini uyarıyoruz. Eğer bize yönelik operasyonlar sona ermezse, hepinizin kaderi böyle olacak” dedi.

ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON SÖZLER

Kurşuna dizilen askerlerden bir tanesi, öldürülmeden önce Pakistan’ın kuzeybatısındaki Tank bölgesinde nasıl baskına uğradıklarını ve esir düştüklerini anlattı.

Asker, “Bize roketlerle saldırdılar, bir nöbetçiyi öldürdüler. Bir tanesi de kaçtı. Taliban militanları karakola girerek bizi tutsak etti ve silahlarımıza el koydu” dedi.

Görüntülerde askerler sessizce otururken, Taliban militanları, “Kanımızı yerde bırakmamak için tüm sınırları aşacağız” diye bağırıyor.

KAN DONDURAN GÖRÜNTÜLER

Taliban militanları sloganlar attıktan sonra sırayla ayakta yan yana dizilen askerlerin arkasına geçerek ateş ediyor. Askerler teker teker yere yığılırken en son asker ölünceye kadar infaz devam ediyor.

Taliban ve Pakistan ordusu arasındaki yakın dönemde barış görüşmeleri yapılmış ancak görüşmelerden bir sonuç alınamamıştı. 2007 yılında El Kaide ve Taliban ile ittifak halinde kurulan ve Pakistan’ın aşiret bölgelerinde faaliyet gösteren TTP örgütü, internette yayımlanan infaz görüntüleriyle 600 bin personele sahip Pakistan ordusuna açıkça meydan okudu.

TTP, 2009 yılında başkent İslamabad’da yaşanan bombalı saldırılar dahil son yıllardaki birçok terörist eylemden sorumlu tutuluyor.

Aşiret bölgelerinde operasyonlar düzenleyen askeri birliklerin komutanlarından Majeed Marvat, “ortaya çıkan videoya rağmen morallerini yüksek tutacaklarını” söyledi. Marvat, “Askerlerimiz kendilerini ülkeleri için feda etmeyi kabullendikleri için orduya katıldılar. Şehit olan askerlerimizin ailelerine her türlü yardımı yapacağız” dedi. okeyYorumlar kapalı.

Türkiye'nin en güzel eylence adresi ıstaka okey'de sende okey oyna. ıstaka