Kiralik Salon

Genel Salon

Kiralik Salon

NATO’dan Kur’an-ı Kerim özrü

NATO’dan Kur’an-ı Kerim özrü
Afganistan’da NATO bünyesinde görev yapan askerlerin, dini içerikli kitaplarla birlikte Kur’an-ı Kerim de imha ettiklerinin ortaya çıkması sonrasında NATO özür diledi.
Binlerce Afgan, ABD askeri üssü önünde protesto gösterisi yapıyor.

Afganistan’da NATO liderliğinde görev yapan Afganistan Güvenlik ve Destek Gücü’nün (ISAF) Komutanı General John Allen, ülkede Kur’an-ı Kerim kitapları dahil olmak üzere çok sayıda dini içerekli materyalin imha edilmesi konusunda soruşturma emri verdiğini de söyledi.

Allen, Uluslararası haber ajansı Associated Press’e telefonla yaptığı açıklamada, Bagram Hava Üssü’nde Kur’an-ı Kerim dahil olmak üzere dini içerikli materyalin imha edilmesinin kasıtlı bir şey olmadığını belirtti.

“Koalisyon güçleri olayı öğrenir öğrenmez imha işlemine müdahele etti ve eylemi durdurdu” diyen ISAF Komutanı John Allen, olaya karışanlar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

KAN DÖKÜLEBİLİR

Kur’an-ı Kerim’in Bagram askeri üssünde imha edildiğinin ortaya çıkmasının ardından binlerce Afganlı, ABD askeri üssünün önünde toplanarak protesto gösterileri yapmaya başladı. NATO ve Afgan yetkililer, protesto gösterilerinde kan dökülmesinden endişe ediyor. okeyYorumlar kapalı.

Türkiye'nin en güzel eylence adresi ıstaka okey'de sende okey oyna. ıstaka