Kiralik Salon

Genel Salon

Kiralik Salon

TEM Otoyolu ulaşıma kapandı

TEM Otoyolu ulaşıma kapandı
Bolu Dağı’nda kar yağışı nedeniyle D-100 Karayolunun Ankara istikameti ulaşıma kapandı.Güncelleme:17 Şubat 2012 17:10
Soğuk ve yağışlı hava yurdun büyük bölümünü etkilemey devam ediyor. İstanbul’da kar yağışı özellikle Anadolu yakasında etkili oluyor. Beykoz ve Şile’de kar kalınlığı 20 santimi buldu. Kar yağışı nedeniyle kayan TIR’lar TEM otoyolunun İstanbul istikametini Bolu’da ulaşıma kapattı.

İl ve ilçelerin 5 günlük hava durumunu öğrenin

Bolu Dağı’nın TEM yolu ve D-100 Karayolu geçişlerinde kar yağışının tipiye dönüşmesi, ulaşımı felç etti. Saat 15.30 sıralarında, TEM yolu Bolu Dağı Tüneli yakınlarında zeminin karla kaplanması sonucu 3 TIR kaydı. İstanbul yönü ulaşıma kapanırken, yolda uzun araç konvoyları oluştu. Karayolları ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu yarım saat sonra ulaşım tek şeritten sağlandı.

Oluşan konvoyda bulunan araçlar güçlükle ilerledi. Tünel çıkışlarında araçlarını yol kenarlarına park eden sürücüler, araçlarının lastiklerine zincir takarak yola devam edebildi. Yollar tamamen karla kaplanırken, araçlar güçlükle ilerledi. Karayolları ekipleri, yoğun kar yağışı nedeniyle karla kaplanan yolları temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

Bolu Dağı TEM otoyolu geçişi İstanbul istikameti yarım saat kapalı kaldıktan sonra ulaşıma açıldı. TIR’lar yol kenarına çekildi. Ulaşım tek şeritten de olsa sağlandı.

Öte yandan, Kızılay ekipleri, yolda mahsur kalan araçların sürücülerine sıcak kahve ve çorba ikram etti.

Bursa’nın Ankara ile kara ulaşımını sağlayan karayolunun İnegöl-Mezitler mevkiinde buzlanma nedeniyle araçlar kaydı ve yol trafiğe kapandı.

ÇIĞ DÜŞTÜ

Tunceli-Erzincan karayolunun 40 ve 45’nci kilometrelerinde 4 ayrı noktaya çığ düşmesi sonucu 10 araç mahsur kaldı..

Karayolları ekipleri yeni çığlar nedeniyle bölgeye ulaşmaktka güçlük çekerken Tunceli Erzincan karayolunun yarın sabaha kadar ulaşıma kapandığı bildirildi.
Malatya Pötürge karayolunun Kubbedağ mevkiinde bir yolcu minübüsü yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kara saplanıp kaldı.

YOĞUN KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Türkiye’nin büyük bir bölümünde görülen kar yağışları; Batı Karadeniz (Bartın, Kastamonu, Bolu, Karabük, Zonguldak, Düzce, Sinop), Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri (Amasya, Tokat, Gümüşhane, Bayburt ile Ordu, Giresun, Samsun, Trabzon, Rize ve Artvin illerinin iç ve yüksek kesimleri), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı (Bitlis, Muş, Bingöl, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Malatya, Şırnak, Hakkari) ile Kayseri ve Sivas çevrelerinde yoğun olacak.

Tahminlere göre, yoğun kar yağışları yarın etkisini kaybedecek.

İç Anadolu bölgesi geneli, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve İç Ege’de rüzgar yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli (40-60 km/saat) esecek. Kuvvetli rüzgarla birlikte, kar yağışı ve yerde kar örtüsü olan bölgelerde tipi bekleniyor.

Açıklamada, hava koşulları nedeniyle yaşanabilecek aksaklıklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

İSTANBUL’DA 20 CM KAR

İstanbul’da ise kar yağışı, özellikle gece saatlerinde, Hadımköy, Zekeriyaköy, Beykoz, Şile, Kartal ve Ümraniye’nin yükseklerinde etkili oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre kar kalınlığı Beykoz ve Şile’nin köyleri ile Aydos’da 20, Zekeriyaköy’de 16, Çamlıca ve Çekmeköy’de 12, Ümraniye ve Hadımköy’de 7 cm’ye ulaştı.

AKŞAM DEVAM EDECEK

Meteoroloji’den apılan açıklamada, “Kar yağışının bu akşam geç saatlere kadar aralıklarla devam etmesi ve sonrasında İstanbul’u terk etmesi bekleniyor” denildi.

DOĞU KARADENİZ’DE ÇIĞ UYARISI

Doğu Karadeniz’in yüksek kesimlerinde yeniden kar yağışı başlaması nedeniyle çığ tehlikesi uyarısında bulunuldu.

Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü verilerine göre 17-20 Şubat tarihleri arasında, Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt illerinin yüksek kesimlerinde mevcut kar örtüsünün üzerine yeni kar yağışı beklendiği belirtildi.

Yeni kar yağışı ile bölgede çığ tehlikesi bulunduğu bildirilen açıklamada, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği vurgulandı.

EĞİTİME KAR TATİLİ

Bazı il ve ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçeler:

Niğde
Adıyaman
Bursa’nın Büyükorhan, Keles ve Orhaneli ilçeleri
Konya’nın Beyşehir ve Doğanhisar ilçe merkez, belde ve köylerinde
Karaman’ın Başyayla ilçesinde
Kütahya’nın Simav, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde
Isparta’nın Yalvaç ilçesinde
Sivas merkeze bağlı belde ve köyler
Nevşehir’in Acıgöl, Avanos ve Hacıbektaş ilçelerinde
Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 1 gün ara
Çankırı ve Yozgat’ta yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün tatil edildi
Kırşehir’in Çicekdağı İlçesinde, ilköğretim ve liseler kötü hava koşulları nedeniyle bir gün tatil edildi okey oynaYorumlar kapalı.

Türkiye'nin en güzel eylence adresi ıstaka okey'de sende okey oyna. ıstaka